Nezařazené

Dětské nosiče – Řešení pro plačící dítě?

Pláč je součástí každého dítěte. Jedno pláče více, druhé méně. Jako budoucí rodiče počítáme s tím, že se dětský pláč stane součástí našeho každodenního života, ale když už dítě přijde na svět, je častokrát velmi náročné vypořádat se s tímto novým zvukem.

Ať se pokoušíme udělat cokoliv, jsou momenty, kdy na dětský pláč nic nepomáhá a začíná nás propadat bezmoc. Na každé dítě platí něco jiného, ​​ale to co mají všechny děti společné je, že potřebují pocit blízkosti.

Vždyť si jen představte, že devět měsíců jste schoulení v teploučku hnízdě, které vám, aniž jste vynaložili nějaké úsilí, dodává potřebnou výživu, udržuje ideální teplotu a chrání vás před nástrahami vnějšího světa … A pak vás najednou z tohoto bezpečného světa vezmou a číhají na vás samé nové věci a výzvy. Zní to dost hrozivě, však? Takto nějak to vnímá i vaše novorozené dítě.

Mějte svého prcka u sebe pomocí dětského nosiče

První měsíce po narození jsou klíčové pro vývoj dítěte. Vše je pro něj nové a úkolem jeho mámy a otce je postarat se o něj a zajistit mu bezpečí. Ideálním prostředkem jak vaše dítě uklidnit je, že mu zajistíte kontakt s vaší pokožkou. Právě pro tento účel byl vyvinut dětský nosič.

Podle několika studií nošení dítěte v nosiči alespoň 3 hodiny denně snižuje pláč a rozrušení ve večerních hodinách až o 51 procent. “Skin to skin” kontakt je důležitý zejména u předčasně narozených dětí. Během nošení dítě slyší tlukot vašeho srdce, pohybuje se ve vašem rytmu a cítí vaše teplo.

Objevují se i názory, že nošení dítěte v nosiči může podpořit tvorbu mateřského mléka, avšak odbornou studií tato tvrzení nebyly zatím podložené. Pokud jste ale kojící matka, určitě oceníte, že můžete své dítě nakrmit iv nosiči.

Spouštěče dětského pláče jsou různé. Od hladu až po nepříjemné kolikové bolesti. Nosič je výborným prostředkem na zmírnění křečí díky teplu, které nosič poskytuje.

Jeho výhodou je i to, že během nošení dítěte máte volné ruce, proto můžete dělat vedle uspávání nebo tišení pláče i jiné aktivity, jako například skládat prádlo, číst knihu nebo jít na procházku.

Zajímavostí je například i to, že v západních zemích je nošení dítěte ve skutečnosti zcela nové, zatímco v některých afrických a východních kulturách se tato forma nošení vyskytuje už celá staletí. Zvláště zarážející je, že počet plačících dětí je v těchto zemích výrazně nižší.

Jak správně nosit dítě v nosiči?

Stejně jako při mnoha činnostech souvisejících s děťátkem, i při nošení existuje správný a nesprávný způsob.

Novorozené děti je možné nosit hned za předpokladu, že neexistují žádné zdravotní potíže a že dítě váží více než 3 kg. Mnozí rodiče upřednostňují spíše zavinovací polštáře, ale pevný nosič může být také jednou z možností jak mít své dítě stále při sobě.

Důležité je pevné stažení nosiče. Dítě by mělo být ve svislé poloze a pevně stažené. Pozor však na nadměrné stažení nosiče na zádech. Nosič byste měli mít dostatečně utažen, aby mezi vaším dítětem a tělem nebyla mezera, ale zároveň by měl být volný prostor, abyste do něj mohli zasunout ruku.

Dalším pravidlem, kterého se třeba držet, je, že obličej dítěte má být pro vás za každých okolností viditelná, abyste mohli sledovat jeho dýchání, či náladu.

Nosič nespouštějte příliš nízko. Dítě je ve správné výšce tehdy, pokud můžete sklonit hlavu a políbit ho na horní část hlavičky.

Po uložení dítěte do nosiče se ujistěte, že pod bradou má mezeru v šířce asi dvou prstů. Pokud je v dobré vzpřímené poloze se zakřivenou páteří a nožičkami v podřepu, je méně pravděpodobné, že mu spadne brada.

Nezapomínejte však ani na sebe. Nošení má být pro vás pohodlnou a příjemnou činností. Nesprávně umístěné nosiče vám mohou způsobovat problémy a bolesti zad, zejména při dlouhodobém nošení.

druhy nosičů

Na trhu dnes už najdete množství nosičů, které se od sebe liší tvarem, strukturou a designem. V naší nabídce naleznete výhradně nosiče, které splňují zdravotní kritéria a zaručí vašemu děťátku správné držení těla.

Měkký strukturovaný nosič

Tyto snadno použitelné nosiče mají řemínky, spony a polstrování, díky čemuž je možné přizpůsobit různým věkovým skupinám – od kojence po batole a výše.

Měkký strukturovaný nosič se může nosit na přední části těla a některé umožňují nošení na boku či zádech.

yto nosiče nejsou vhodné pro novorozence, protože nemají dostatečné zpevnění zad potřebné pro jejich správný růst.

Tkaná zavinovačka

Tento druh nosiče je podobný měkké zavinovačce, protože jde o dlouhý kus látky, kterou si omotáte kolem těla. Najdete je v různých délkách, aby vyhovovaly různým tvarům a velikostem těla a pozicím nošení.

Rozdíl mezi měkkými a tkanými zavinovačka je ten, že tkanina v tkané zavinovačce je tužší a strukturovanější a může vám umožnit pohodlnější nošení větších dětí nebo batolat. Mnoho lidí považuje tkané nosiče za velmi pohodlné, ale zpočátku můžete mít problém s jejich vázáním.

Měkká zavinovačka

Měkká zavinovačka představuje dlouhý kus látky obvykle vyroben z bavlny a směsi Lycra nebo Spandex, který se nosí ovinutím kolem těla a vložením dítěte do něj. Vzhledem k povaze látky doporučujeme tento typ pro menší děti.

Ring sling

Tento typ nosiče se nosí na jednom rameni a je vyroben z pevné tkaniny, na jejímž konci jsou dva hliníkové kroužky. Po nasazení látku rozevřete a v blízkosti břicha vytvoříte kapsu. Potom dítě vložíte dovnitř a jemným tahem za látku v blízkosti kroužku ji upravíte a zajistíte.

V naší nabídce najdete kromě nosičů i podpůrné mikiny a bundy, díky kterým bude vaše děťátko ještě více chráněny před vnějším vlivům a zároveň budete vypadat stylově.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh nosiče, určitě oceníte všechny jeho benefity, které s jeho používáním souvisí. Proto neváhejte a alespoň jeden si určitě pořiďte. ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.